19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Čekovský a Stančík k obžalobe Harabina: Postup špeciálnej prokuratúry vnímame ako pozitívny signál

Stanovisko K. Čekovského a A. Stančíka k obžalobe Štefana Harabina.

Postup špeciálnej prokuratúry, ktorá podala obžalobu na Štefana Harabina za schvaľovanie ruskej invázie, vnímame ako pozitívny signál voči všetkým slušným občanom Slovenska a ľuďom trpiacim na Ukrajine. Zhodli sa na tom poslanci Kristián Čekovský a Andrej Stančík, ktorí krátko po začiatku ruskej agresie podali trestné oznámenia na viacerých ľudí vrátane Štefana Harabina a to pre podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov. Tie súviseli najmä so schvaľovaním vojny a hanobením národa.

„Dnešok ukazuje, že má zmysel upozorňovať na výroky, ktoré schvaľujú vojnu, agresiu a zločiny Ruska na Ukrajine. Slovenská verejnosť od začiatku vojny čelí dezinformáciám a cielenej obhajobe brutálnej ruskej agresie voči Ukrajine. Podanie obžaloby preto vnímam ako silný signál voči všetkým slušným občanom. Šíritelia lží a obhajcovia vojny, násilia a brutálnych zločinov by za svoje výroky mali niesť zodpovednosť,“ upozorňuje poslanec Kristián Čekovský.

„Je nepredstaviteľné, aby v čase keď ruské bomby padajú na ukrajinské ženy a deti, bývalý vrcholný predstaviteľ nášho súdnictva schvaľoval a ospravedlňoval Putinovu agresiu. Demokracia sa musí brániť a to zákonnými spôsobmi. Z Harabina sa navyše ani nedá robiť akýsi martýr koalície a prezidentky z Aliexpressu, všetky zákony, na základe ktorých bol obžalovaný, totiž boli v platnosti ešte pred voľbami v roku 2020,“ doplnil Andrej Stančík.

Harabin je obžalovaný za prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia, ako aj prečin schvaľovania trestného činu.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x