20.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar ide na slobodu, väzbu mu nepredĺžili

Bývalému policajnému prezidentovi Tiborovi G. a ďalším obvineným v kauze Očistec nepredĺžili väzbu, skončí sa 5. novembra. Najvyšší súd (NS) SR vo štvrtok potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu a zamietol ako nedôvodnú sťažnosť prokurátora. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.
      „Senát dospel k záveru, že napadnuté rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu je vydané v súlade so zákonom a nezistil u obvinených zákonné dôvody na predĺženie lehoty väzby, ktorá sa im končí 5. novembra,“ uviedla hovorkyňa. Senát rozhodoval v zložení Peter Hatala, Martin Bargel a Peter Štift.  
      Väzba sa skončí okrem Tibora G. aj pre Róberta K., Petra H., Mariána Z. a Milana M. stíhaných pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a iné.
      Bývalý policajný prezident Tibor G. a ďalší niekdajší vysokopostavení policajní funkcionári boli zadržaní v rámci minuloročnej akcie Národnej kriminálnej agentúry Očistec. Dôvodom väzby bolo, aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode a pokračovať v trestnej činnosti.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články