19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Bývalého šéfa SNS Jána S. odsúdili v korupčnej kauze na podmienečný trest

Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica odsúdil v piatok exšéfa SNS a bývalého primátora Žiliny Jána S. na dvojročný podmienečný trest odňatia slobody so skúšobnou dobou štyroch rokov. Ján S., ktorý čelil obžalobe pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci, si verdikt neprišiel vypočuť. Rozsudok nie je právoplatný.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) priamo v súdnej sieni podal odvolanie. Navrhoval trest odňatia slobody za každý z dvoch žalovaných skutkov v trvaní piatich rokov. Znamená to, že celkovo by si expolitik odsedel desať rokov vo väzení s minimálnym stupňom stráženia. Ján S., ktorý zo zdravotných dôvodov na vyhlásenie rozsudku neprišiel, tvrdí, že je nevinný. Obžalobu označil za účelovú, nedôvodnú a postavenú na nezákonne získaných dôkazoch. Jeho obhajca navrhoval oslobodenie spod obžaloby. Po vyhlásení verdiktu si ponechal lehotu na odvolanie.

Ján S. mal na žilinskom krajskom súde vybavovať miernejší trest pre muža, ktorý bol prvostupňovým súdom odsúdený na nepodmienečný trest. U exsudcu, právoplatne odsúdeného Pavla Polku, mal mužovi v odvolacom konaní vybaviť zmiernenie trestu na podmienku. Proces s Jánom S. sa začal v stredu 7. júna.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x