9.1 C
Nitra
nedeľa, 3 marca, 2024

Byť SINGLE je IN. Počet slobodných na Slovensku stúpa

Na Slovensku je viac ako 44 percent slobodných ľudí, teda slobodných je viac ako 2,4 milióna obyvateľov.

Druhou najpočetnejšou skupinou sú vydaté a ženatí, ktorých je 2 182 365, čo predstavuje 40,05 percenta populácie. Vyplýva to z výsledkov sčítania obyvateľov, domov a bytov, ktoré Štatistický úrad SR (ŠÚ SR) zverejnil na stránke scitanie.sk. Podľa ŠÚ SR podiel slobodných ľudí mierne stúpa, rovnako aj podiel rozvedených. Pri sčítaní v roku 2011 podiel slobodných prvýkrát prevýšil podiel ženatých a vydatých, podľa sčítania 2021 ďalej rastie.

Byť SINGLE je IN. Počet slobodných na Slovensku stúpa
Podľa ŠÚ SR podiel slobodných ľudí mierne stúpa, rovnako aj podiel rozvedených. (foto: freepick)

V porovnaní s výsledkami predošlého sčítania podiel slobodných v populácii vzrástol zo 42,3 percenta na 44,4 percenta. Ubudlo ženatých a vydatých osôb, no podiel rozvedených stúpol o 0,6 percentuálneho bodu. V sčítaní v roku 2021 tento rodinný stav uviedlo viac ako 444-tisíc osôb, teda ich podiel v populácii je čosi vyše ôsmich percent. Podiel vdov a vdovcov mierne poklesol, a to na 7,04 percenta. U temer 20-tisíc osôb ich rodinný stav nebol zistený.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články