12 C
Nitra
štvrtok, 22 februára, 2024

Búrlivé protesty proti povinným covidovým pasom (video)

V severotalianskom Terste sa v sobotu (25. 9.) zišli tisíce ľudí, aby protestovali proti plánom vlády na zavedenie povinných covidových pasov pre všetkých zamestnancov, priniesla informáciu rtvs.

Od polovice októbra mali mať všetci platné potvrdenia o očkovaní, prekonaní covidu alebo o negatívnom teste všetci pracovníci vo verejnom aj súkromnom sektore.

Proti tomuto v Terste protestovalo asi 20 tisíc ľudí, niesli transparenty  „Žiadne zelené pasy, žiadny apartheid“, a ako napísala agentúra APA, toto vládne nariadenie prirovnávali ku skrytému fašizmu.

YouTube video

Stovky ľudí demonštrovali aj v Haagu, a to kvôli nariadeniu holandskej vlády, podľa ktorého musia ľudia oddnes predkladať covidové certifikáty pri vstupe do reštaurácií a barov.

Dánsko je prvá krajina, ktorá pred šiestimi mesiacmi zaviedla covid pasy, už zrušilo v požiadavku preukazovať sa nimi na väčšine verejných miest. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články