19.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Budúci týždeň štartuje Európsky týždeň mobility, zapojených je 52 samospráv

Budúci týždeň štartuje Európsky týždeň mobility (ETM) 2021. Do 20. ročníka sa zatiaľ zapojilo 52 samospráv, registrovať sa ešte môžu do 15. septembra. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) Michaela Pšenáková.
      Európsky týždeň mobility bude od 16. do 22. septembra a vyvrcholí Dňom bez áut. Hlavným sloganom kampane je heslo „Buďme zdraví, cestujme ekologicky“. Ide o reakciu na minulý rok poznačený pandémiou ochorenia COVID-19. V tomto roku je preto kampaň cielená na štyri oblasti – duševné a fyzické zdravie, bezpečnosť a reakcia na nový koronavírus.
      „Očakávame, že aj tento rok samosprávy opäť zorganizujú pútavé aktivity a podujatia, ktoré zaujmú verejnosť a upriamia pozornosť na tému mobilita. Ako národný koordinátor ich k tomu dlhodobo motivujeme, takže verím, že ich bude v rámci kampane ETM vidieť a počuť,“ uviedol riaditeľ SAŽP Michal Maco.
      Agentúra spolu s ministerstvom životného prostredia vyhlasuje aj tento rok národnú súťaž o Cenu ETM 2021. Zapojiť sa do nej dá prostredníctvom troch kategórií – aktívna samospráva, efektívne trvalé opatrenie a aktívna organizácia/inštitúcia.
      „Registrácia pre neziskové organizácie, inštitúcie či školy s ich aktivitami, ktoré prispievajú k propagácii a podpore aktívnych foriem dopravy, je otvorená počas celého roka,“ pripomenula Pšenáková.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné
      

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články