-2.4 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

Bratislava: Protestuje sa aj na Námestí slobody, pred NR SR je už len pár ľudí

Väčšina demonštrantov, ktorí sa presunuli z Hodžovho námestia v Bratislave pred budovu Národnej rady (NR) SR sa vrátila späť do centra mesta, kde pokračuje protest pred Prezidentským palácom, a začalo sa ďalšie verejné zhromaždenie na Námestí slobody. Pred parlamentom protestuje už len niekoľko desiatok ľudí.
      V hlavnom meste sa pri príležitosti Dňa Ústavy SR konajú viaceré verejné zhromaždenia. Niekoľko stoviek ľudí sa zúčastnilo na proteste na Hodžovom námestí, na ktorom boli viacerí členovia i sympatizanti strany ĽSNS. Po skončení prejavov rečníkov sa dav presunul ku schodom vedúcim k vstupným dverám do parlamentu. Pokračovať ďalej demonštrantom bránili desiatky policajných ťažkoodencov. Na mieste bol aj zásahový tím bratislavskej mestskej polície, dopravní policajti i policajný antikonfliktný tím. Hoci sa dav chcel dostať k budove parlamentu a napätie eskalovalo, polícia nemusela zasahovať. Väčšina protestujúcich sa následne presunula späť na protesty na Hodžovo námestie a Námestie slobody.
      Demonštrácie v hlavnom meste sa nesú v podobnom duchu. Ľudia protestujú proti vláde, členom parlamentu i prezidentke. Opakovane tvrdia, že na Slovensku prebieha „genocída slovenského národa“, porušuje sa Ústava SR i základné ľudské práva. Negatívne sa vyjadrujú aj voči očkovaniu proti ochoreniu COVID-19, voči pandémii nového koronavírusu i protipandemickým opatreniam. Kritizujú taktiež opatrenia na hraniciach.
      Bratislavská polícia pre TASR uviedla, že pre stredajšie protesty v hlavnom meste prijala adekvátne opatrenia a situáciu monitoruje. Krátko po 13.00 h už riešila incident s pár demonštrantmi, aby bola dodržaná 50-metrová bezpečnostná vzdialenosť od budovy parlamentu. Zásah sprevádzali i potýčky. Polícia zadržala dvoch protestujúcich a predviedla ich na policajné oddelenie.

Bratislava: Protestuje sa aj na Námestí slobody, pred NR SR je už len pár ľudí
FOTO TASR – Jakub Kotian

Skupina demonštrantov zablokovala cestu pri Hodžovom námestí v Bratislave. Prítomným policajtom sa im v tom zatiaľ nepodarilo zabrániť. Na komunikáciu mieria pritom ďalšie desiatky ľudí. Doprava v okolí je obmedzená.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články