14.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Bratislava: Petržalka obnovuje poplatok za sobáše mimo oficiálnych siení

Bratislavská Petržalka opätovne zavádza pre snúbencov poplatok 166 eur v prípadoch, keď sa sobáše konajú mimo oficiálnych obradných siení. Obnovenie poplatku schválili miestni poslanci. K dočasnému odpusteniu poplatku pristúpila samospráva v roku 2021 v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

„Sobáše sa môžu uskutočňovať v interiéri bez obmedzení počtu zúčastnených osôb na obrade. Rovnako tak nie je potrebné vykonávať sobášne obrady v exteriéri ako prevenciu proti šíreniu pandémie,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Záujemcovia o sobáš platia viaceré povinné správne poplatky. Ich výška závisí od druhu sobáša, miesta, času konania či trvalého pobytu snúbencov. Okrem poplatku 166 eur za konanie sobášneho obradu na ktoromkoľvek vhodnom mieste zaplatia aj 70 eur za uzatvorenie manželstva mimo úradnej miestnosti. Za povolenie uzatvoriť manželstvo mimo úradne určeného času sa účtuje poplatok 20 eur.

Poplatok 70 eur sa hradí aj v prípade uzatvorenia manželstva medzi občanom SR a cudzincom. Poplatok 20 eur sa platí v prípade, ak sa uzaviera manželstvo medzi štátnymi občanmi SR pred matričným úradom, v ktorého obvode nemá ani jeden zo snúbencov trvalý pobyt. Za uzatvorenie manželstva medzi cudzincami alebo ak ani jeden zo snúbencov nemá trvalý pobyt v SR, sa platí poplatok 200 eur.

Mestská časť má dve oficiálne obradné siene, a to v CC Centre a budove Technopolu. Medzi obľúbené miesta na sobáše mimo nich patria Sad Janka Kráľa i viaceré reštaurácie pri petržalskom brehu Dunaja.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x