25.1 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Bratislava: Hrad Devín rozširuje svoju letnú programovú ponuku

Hrad Devín, jedna z najnavštevovanejších lokalít Múzea mesta Bratislavy (MMB), rozširuje svoju programovú ponuku. Cieľom je ponúknuť zaujímavé programové formáty pre rôznorodé spektrum návštevníkov, ale tiež intenzívnejšie využiť potenciál tejto historicky, prírodne či archeologicky významnej lokality. Letnú ponuku odštartuje v stredu celodenné podujatie Otvárame! Deň na Devíne.

„Dôležitou súčasťou našej práce je odborný výskum. V lete sa preto zameriame aj na sprostredkovanie odborných poznatkov prostredníctvom atraktívnych formátov, akými sú diskusie či interaktívne prehliadky areálu hradu vedené expertmi z rôznych oblastí,“ priblížil vedúci hradu Milan Zálešák z MMB.

Pri príležitosti stredajšieho Sviatku sv. Cyrila a Metoda je pre návštevníkov pripravené celodenné podujatie. V rámci neho budú napríklad odborníci diskutovať o tom, v čom spočíva symbolický význam Devína a kto, ak vôbec niekto, má právo si ho prisvojovať.

Tohtoročná letná programová ponuka Hradu Devín prinesie okrem tradičných hradných hier či dobového tábora aj množstvo odborných podujatí. Pôjde o diskusie či komentované prechádzky na rôzne témy súvisiace s hradom, ako aj nové formáty v podobe organizovaných piknikov, hudobných formátov či hodín jogy. Hrad Devín privíta okolo 200.000 návštevníkov ročne.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x