26.5 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Branislav Gröhling: Ministerstvo školstva pomôže pri začleňovaní žiakov z Ukrajiny

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR bude poskytovať metodickú a psychologickú pomoc pri začleňovaní žiakov z Ukrajiny.

Komunikuje s predsedami samosprávnych krajov, starostami a riaditeľmi jednotlivých škôl v pohraničí. Na sociálnej sieti to uviedol šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS).
      Priblížil, že ministerstvo zverejní metodickú podporu pre učiteľov pri reflexii prebiehajúceho vojnového konfliktu. Rovnako usmernenie k prijímaniu detí utečencov do škôl a informácie, ako pracovať s deťmi pri ich začlenení.

„Poskytovať budeme aj výjazdový tím psychológov a špeciálnych pedagógov. Budú určení prioritne pre žiakov, ktorí môžu prísť z Ukrajiny a v tíme bude vždy k dispozícii aj odborník, ktorý hovorí po ukrajinsky,“ doplnil minister. Ak bude škola tím potrebovať, kontaktuje regionálny úrad školskej správy.
      Gröhling zároveň prosí ľudí, aby si overovali informácie. Slovensko podľa neho podlieha dezinformáciám najviac zo všetkých krajín v Európe.

Zdoj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články