21.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

BOJNICE: Nemocnica má nový prístroj na vyšetrenie zraku

Nemocnica s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach rozšírila vybavenie očného oddelenia o nový prístroj na diagnostiku cievnych a metabolických ochorení sietnice. Informovala o tom v piatok na svojom webe.
        

BOJNICE: Nemocnica má nový prístroj na vyšetrenie zraku
Prístroj Angio DRI OCT Triton plus (zdroj:hospital-bojnice.sk)

„Optická koherentná tomografia (OCT) umožní rýchlo a bezbolestne získať našim lekárom ešte presnejšie a podrobnejšie údaje o oku pacienta, čo zefektívni ich prácu pri určovaní diagnózy a následnom výbere liečebného postupu,“ uviedla nemocnica. Prístroj Angio DRI OCT Triton plus podľa nej slúži na vyšetrenie sietnice, terča zrakového nervu a analýzu predného segmentu oka. Umožňuje vyšetrenie sietnice v rezoch, pričom takto je možná presná analýza a detekcia porúch v jej vrstvách.

Školská psychologička: Naučme deti BYŤ SAMÉ SEBOU
        

Angio OCT patrí medzi najnovšie neinvazívne zobrazovacie techniky sietnice. „Jednou z hlavných výhod vyšetrenia je, že nie je potrebné aplikovať kontrastnú látku, je možné ho použiť aj počas tehotenstva a u pacientov s alergiou. Aplikovanie kontrastnej látky bolo v týchto prípadoch totiž častou kontraindikáciou,“ spomenula nemocnica. Ide podľa nej o vyšetrovaciu metódu využívanú na diagnostiku cievnych a metabolických ochorení sietnice, patrí sem diabetická retinopatia, vekom podmienená degenerácia makuly, oklúzie ciev sietnice či cievne anomálie. Na vyšetrenie sa môžu pacienti objednať len po odporučení ambulantným oftalmológom.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x