24.1 C
Nitra
streda, 29 júna, 2022

BLAHOŽELÁME: Zuzana Rehák Štefečeková si vystrieľala v trape zlato

Medailový návrat pod olympijské kruhy po 9 rokoch! Slovensko získalo na olympijských hrách v Tokiu prvú medailu a hneď zlatú! Postarala sa o ňu slovenská strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková (37) v trape.

BLAHOŽELÁME: Zuzana Rehák Štefečeková si vystrieľala v trape zlato
foto: TASR

Mimoriadny výkon strelkyne Zuzany Rehák Štefečekovej, ktorá získala vo štvrtok zlatú olympijskú medailu v trape a podarilo sa jej prekonať aj svetový rekord, si zaslúži obdiv. Vyhlásila to prezidentka SR Zuzana Čaputová.
      „Srdečne gratulujem strelkyni Zuzane Rehák Štefečekovej k prvej zlatej medaile z Tokia pre Slovensko a veľmi sa teším, že sa stala olympijskou víťazkou v trape žien,“ uviedla hlava štátu. Poďakovala sa za fantastický výsledok a drží jej palce aj v ďalšej disciplíne, ktorá ju čaká v sobotu (31. 7.).
      Rehák Štefečeková získala vo štvrtok zlatú olympijskú medailu v trape. Pre slovenskú výpravu vybojovala prvý cenný kov na hrách v Tokiu. Pre Rehák Štefečekovú je to najvýraznejší úspech v kariére a tretia medaila z OH. V rovnakej disciplíne získala striebro v roku 2008 v Pekingu i v roku 2012 v Londýne.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články