15.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Blaha o Lipšicovej správe: Nevie nazbierať ani dosť pročkov, aby mu ju schválili

Politik Ľuboš Blaha si opäť podal dianie v parlamente, konkrétne správu šéfa špeciálnej prokuratúry Daniela Lipšica.

Lipšic dostal v parlamente taký világoš, že na to do smrti nezabudne.

1. V piatok mu naloží Blaha a potom sa v utorok nevie nazbierať dosť pročkov, aby mu schválili jeho správu o špeciálnej prokuratúre. Pozdravujem Daniela z karantény – bavím sa skvele.

2. Ja len, že generálny prokurátor Maroš Žilinka získal podporu 97 poslancov zo 116 prítomných. Jeho správu podporili prakticky všetci – s výnimkou súdruha Dostála a taxikára z Toronta.

3. Žilinka presvedčil svojou odbornosťou a profesionalitou. Kým on ctí zákony a právo, Lipšica si tam Matovič dosadil ako Lojza Čističa a jeho jedinou úlohou je likvidovať opozíciu. A už to vidí každý.

4. Lipšicovu správu sa koalícii podarilo presadiť až na štvrtý pokus – bože, tá potupa! A aj to najtesnejšou väčšinou 75 hlasov. Hanba na štyri zimy. Lipšica nenávidia ešte aj vlastní.

5. Celú noc bude plakať do vankúša, možno napíše Liebesbrief svojej malej Zsuzsu do väzenia, nech príde na krajšie myšlienky. Alebo zavolá Pente, nech mu hodia ďalšieho štvrť milióna ako náplasť na zlomené srdce.

6. Oni sa rozkladajú v priamom prenose. Vládna koalícia už vládne len prostredníctvom 75 či 76 poslancov – toto je neudržateľné. Takýto chaos tu nebol ani za Dzurindu – ten si aspoň nakúpil poslancov, aby to v tom parlamente nejako vyzeralo.

7. Už sa im dokonca vysmieva aj Boris Kollár, ktorý dnes uštipačne zadrel, že koalícia nemá dosť hlasov, a to ešte hnutie Sme rodina ani neodišlo z vládnej koalície. Oni sú už na smiech aj sami sebe. Impozantné.

8. Už to nefunguje ani marketingovo. Mal to byť strašný boj s mafiou a hydrou a všetkými halucináciami, ktoré sa zrodili v Matovičovej kotrbe. A výsledok je akurát mŕtvy hrdina – generál, čo zatváral mafiánov. A zopár usvedčených no-name úradníkov – jeden zobral televízor, ďalší pár tisícok.

9. Matovič tu táral o 30 miliardách, ktoré mal ukradnúť Smer. A je z toho darovaná telka – gratulujem, to je fakt najväčší úspech v boji s mafiou od čias Corada Cattaniho.

10. Ten tragéd tu roky vrieskal o celosvetovom sprisahaní reptiliánov. A nakoniec je z toho jedna telôčka a nejakí trápni policajní byrokrati, čo si riešili vlastné kšefty. Celé to bol len trápny marketing. Od prvej sekundy.

11. Dušanovi Kováčikovi naparia 14 rokov za to isté, za čo dnes dostal bývalý šéf policajnej inšpekcie podmienku a milú pokutku. Hej, hej – padni komu padni. Niekomu padne doživotie, iného za to isté vyhrešíme. Justice for all!

12. Čurillovcov, ktorých usvedčujú odposluchy, prepustia, no Milan Lučanský musel zomrieť. Ale z mafiánskych udavačov ako Zeman robíme hrdinov. A z Makóa je Luke Skywalker a ešte mu dáme miliónové kšefty.

13. A keď Imrecze usvedčí Mikulca, že zobral tučný úplatok, postačí nám, že Mikulec zavrtí svojou ploskohlávkou, že nie, skutok sa nestal. Paráda. A potom sa Lipšic doteperí do parlamentu a hrá sa na Perryho Masona.

14. Jasné, že im už nikto nič neverí. Matovič, Lipšic, Mikulec, Kolíková – to všetko sú len skrachované existencie. Je len otázkou času, kedy skončia na smetisku dejín.

15. Vláda je rozkymácaná – už len šťuchnúť, aby to celé padlo. V Rimavskej Sobote im k tomu pomôžeme. 17. október – zvolávame protivládny protest. A potom 17. november – Bratislava. Ya basta!

Zdroj: Ľuboš Blaha/fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články