16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Bibiana pozýva na Lovcov znakov, najväčšiu výstavu pre deti v roku 2023

Bibiana, medzinárodný dom umenia pre deti, ožije v máji svetom znakov, symbolov a šifier v novej interaktívnej výstave Lovci znakov, zameranej na jeden z najvýznamnejších objavov ľudstva – písmo. Najväčšiu výstavu pre deti v roku 2023 slávnostne otvorili vo štvrtok v Bratislave. Podľa autorov má za cieľ „zábavným spôsobom priblížiť deťom rôzne spôsoby komunikácie medzi ľuďmi“.

Bibiana pozýva na Lovcov znakov, najväčšiu výstavu pre deti v roku 2023

„Jednotlivé exponáty a inštalácie sú vytvorené predovšetkým svetelnými, projekčnými a scénickými technológiami, ktoré pracujú s rôznymi vizuálnymi vnemami,“ približuje Bibiana expozíciu, v ktorej sa deti zoznámia s kníhtlačou, ručným písaním a kaligrafiou, komunikáciou pomocou emotikonov, tvorbou písomných fontov, telegrafickou komunikáciou, klinovým písmom, kryptografiou, ale aj vizuálnym smogom. „Pestrá expozícia na dvoch poschodiach ponúkne návštevníkom množstvo zážitkov a objavovania,“ avizujú autori. Výstavu obohatia rôznorodé aktivity, ktoré zastreší nové oddelenie živej kultúry Bibiany. Návštevníkom má poskytnúť väčší komfort a zážitok z návštevy.

Výstava trvajúca od 18. mája do 3. septembra je kolektívnym dielom kreatívneho centra DEPO2015 v Plzni.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x