21.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Banská Štiavnica: SBM predstaví knihu o banskoštiavnickom múzejníctve

V budove Kammerhofu v Banskej Štiavnici predstaví Slovenské banské múzeum (SBM) v stredu (19. 1.) novovydanú reprezentatívnu publikáciu zameranú na históriu a zbierkový fond múzea. Ako o tom TASR za SBM informovala Iveta Chovanová, podujatie sa začne o 16.00 h.

Súčasťou oficiálneho predstavenia publikácie Chvála zberateľstvu: Klenoty Slovenského banského múzea v Banskej Štiavnici bude predstavenie knihy editorkou Adrianou Matejkovou i komentovaná prezentácia vybraných fotografií zbierkového fondu múzea v podaní Daniela Havrana. V rámci podujatia sa uskutoční i mimoriadna prezentácia cenného zbierkového predmetu.

Publikáciu o banskoštiavnickom múzejníctve vydalo SBM koncom roka 2021 v slovensko-anglickej mutácii. Viac ako 200-stranová kniha predstavuje čitateľom v desiatich kapitolách vzácny a rozmanitý zbierkový fond múzea. Na podujatí si bude možné publikáciu zakúpiť za zvýhodnenú cenu.
      „Cieľom knihy je prvýkrát v dejinách SBM slovenskej a zahraničnej verejnosti ucelene predstaviť fenomén múzejníctva v Banskej Štiavnici, zbierkotvornú činnosť a unikátny zbierkový fond múzea,“ priblížila Chovanová.

Zdroj: TASR

Foto: sk.wikipedia.org NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články