12 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Banská Bystrica: Športovou osobnosťou mesta za rok 2022 je lyžiarka Petra Vlhová

Najúspešnejší športovci uplynulého roka sa vo štvrtok podvečer stretli v Robotníckom dome v Banskej Bystrici na odovzdávaní ocenení Najlepší športovci mesta.

Ako informoval Miroslav Strelec z kancelárie primátora, najväčší úspech zaznamenala alpská lyžiarka Petra Vlhová, športovkyňa banskobystrického VŠC Dukla, ktorú ocenili titulom Športová osobnosť mesta Banská Bystrica za rok 2022. Na zimných olympijských hrách v čínskom Pekingu sa tešila zo zisku zlatej olympijskej medaily.

V seniorskej kategórii si ocenenie okrem Vlhovej prevzala aj biatlonistka Paulína Bátovská Fialková a futbalista Marek Hamšík. V rovnakej kategórii, ale v neolympijských disciplínach, uspela zlatá medailistka a zápasníčka MMA Veronika Smolková a kulturista Michal Mokoš. V kategórii juniori v olympijských športoch ocenili majstra sveta v biatlone Jakuba Borguľu, džudistu Benjamína Maťašejeho a reprezentanta v bedmintone Petra Petroviča. V neolympijských športoch uspela mladá karatistka Bianka Polónyová. Medzi športovými kolektívmi zaznamenali najväčšie úspechy kadeti ŠVK Tatran, ale aj extraligoví futsalisti MIBA. V kategórii funkcionár, tréner, pracovník v športe získali ocenenie bývalí úspešní športovci a neskôr aj tréneri lyžovania a biatlonu Ján Solivajs a Ladislav Mundil či rekordérka a halová majsterka Európy v skoku do diaľky Eva Murková.

„Galavečer pripomenul aj 100. výročie organizovaného ľadového hokeja v meste, ktorého oslavy vyvrcholili v tomto roku. Zástupcovia HC ’05 Banská Bystrica si prevzali z rúk primátora pamätný krištáľový tanier a ďakovný list,“ doplnil Strelec. Do Siene slávy športovcov vstúpil chodec na 20 kilometrov Pavol Blažek, ktorý je víťazom Majstrovstiev Európy v atletike 1990 v Splite, štvornásobný majster Československa a neskôr funkcionár VŠC Dukla.

„Za reprezentáciu mesta pod Urpínom doma i v zahraničí ďakujem legende bojových športov Vladimírovi Moravčíkovi. Vlani ukončil svoju profesionálnu športovú kariéru a začal sa naplno venovať trénovaniu. Verím, že vychová svojich nasledovníkov, ktorí budú triumfovať nielen na Slovensku,“ zdôraznil primátor Ján Nosko.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x