23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

BANSKÁ BYSTRICA: Obyvatelia môžu hlasovať za najlepších športovcov vlaňajška

Obyvatelia Banskej Bystrice môžu od stredy 1. februára v internetovom hlasovaní rozhodnúť o najlepších športovcoch minulého roka.

Ako informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Adamovičová, mená najlepších jednotlivcov či kolektívov budú následne známe 30. marca 2023. Oceňovanie najlepších športovcov sa v meste pod Urpínom uskutoční už devätnástykrát.

Humenné: V tomto meste opäť ZVÝŠILI zdroje na POPORU ŠPORTU

Návrhy na oceňovanie športovcov mohla verejnosť zasielať do 13. januára 2023. Mesto dostalo celkom 40 návrhov na ocenenie, pričom nominovaných bolo 24 jednotlivcov, deväť športových kolektívov a sedem nominácií v kategórii funkcionár, tréner, pracovník v športe.

„Mnoho Banskobystričanov a členov športových klubov pôsobiacich v našom meste zaznamenalo v roku 2022 významné športové úspechy, ktoré opäť výrazne zviditeľnili Banskú Bystricu vo svete športu. Zaslúžia si preto naše poďakovanie a ocenenie. Každoročnou súčasťou ankety je aj internetové hlasovanie, ktoré je rozdelené do dvoch kategórií – jednotlivci a kolektív. Nominanti s najväčším počtom hlasov budú ocenení v kategórii Víťazi internetového hlasovania,“ uviedla vedúca oddelenia športu na mestskom úrade v Banskej Bystrici Dana Cibuľková.

Športové kolektívy, osobnosti a športovcov, ktorí svojimi výsledkami úspešne reprezentovali Banskú Bystricu v uplynulom roku na domácej i medzinárodnej športovej scéne, spozná verejnosť v predposledný marcový večer v priestoroch Robotníckeho domu. Športovci budú ocenení v siedmich kategóriách a zároveň bude vyhlásená Športová osobnosť mesta Banská Bystrica za rok 2022. Súčasťou bude aj uvedenie do Športovej siene slávy mesta.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x