12 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Banská Bystrica: Ľudia sa môžu zapojiť do online spolutvorby vízie mesta do roku 2050

Banskobystričania sa môžu zapojiť do spolutvorby vízie mesta pod Urpínom do roku 2050. Prípravný tím Programu rozvoja mesta (PRM) v spolupráci s OGP Local Banská Bystrica ich pozýva na diskusiu prostredníctvom online platformy, kde do 6. septembra môžu vyjadriť svoje názory. TASR o tom v piatok informoval Miroslav Strelec z kancelárie banskobystrického primátora.

„Dlhodobá vízia je súčasťou a zároveň aj jedným z východísk prípravy nového PRM Banská Bystrica do roku 2030 a je dôležité, aby sa okrem samosprávy a ďalších inštitúcií na nej podieľali i samotní obyvatelia,“ zdôraznil Strelec.

Predkladané návrhy k príprave vízie vzišli z viacerých doteraz zrealizovaných participatívnych aktivít. Jej návrh bude vychádzať aj z doterajších koncepčných dokumentov a rozvojových aktivít mesta. Výsledky konzultácií sa objavia v návrhoch strategickej a programovej časti PRM, ktorá pôjde na verejné pripomienkovanie začiatkom jesene. Bližšie informácie sú dostupné na webe mesta.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x