19.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Bandera PÁRTY? Diskotéky už preveruje polícia, ľudí názov akcie pobúril

Na diskotéky s označením Bandera upozornil server Plzeňská Drbna. Pod pozvánkami na akcie sa objavil rad príspevkov odsudzujúcich ich názov a diskutujúci v nich hovoria o propagácii nacizmu, drzosti a provokácii.

Obrovské emócie vyvoláva diskotéka mladých Ukrajincov, keď jej organizátori akciu pomenovali nešťastným a pre mnohých až provokatívnym názvom Bandera Párty. Akcie sa už predtým uskutočnili v objekte plzenskej diskotéky Aréna. Mnohým však vadí, že názov akcie odkazuje na kontroverzného Stepana Banderu, ktorý bol vodcom ukrajinských nacionalistov v čase druhej svetovej vojny. Tí bojovali proti vtedajšiemu Sovietskemu zväzu a to aj na strane nacistov. Podujatím v Plzni sa už zaoberá aj polícia. Organizátori medzitým udalosť premenovali na menej provokatívnu „ukrajinskú párty“.

Bandera Párty sa začala zaoberať aj polícia, ktorá zisťuje a vyhodnocuje potrebné informácie, uviedla na Twitteri. Informoval o tom portál idnes.cz a CNN prima news. Video zverejnila na fb Karla Maříková.

Na tieto informácie reagovali aj manipulátori.cz. „Na Facebooku se především v komunitě proruských aktivistů šíří zděšené reakce na to, že někdo v Plzni pořádá tzv. Bandera Party. Jedná se o klasické diskotéky pro ukrajinskou klientelu. Problém je, že název se odkazuje na Stepana Banderu, který byl vůdcem ukrajinských nacionalistů v době druhé světové války. Ti bojovali proti sovětské nadvládě a to i na straně nacistů. Na svém kontě mají i masakry na polském nebo československém obyvatelstvu. Na stranu druhou Bandera byl vězněn nacisty v koncentračním táboře a o některých zvěrstvech tedy nejspíše ani nevěděl.“

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x