10.4 C
Nitra
pondelok, 26 februára, 2024

B. Štiavnica sa zapája do európskeho projektu Dobrovoľnícke mestá +

Mesto Banská Štiavnica sa zapojilo do medzinárodného projektu Volunteering Cities + (Dobrovoľnícke mestá +) v rámci programu Európskej únie URBACT III.
      Ako je uvedené na stránke mesta, projekt je tvorený sieťou miest s vedúcim partnerom projektu – cyperským mestom Athienou – a jeho cieľom je rozšírenie povedomia o dobrovoľníctve, ako aj samotná implementácia dobrovoľníctva v partnerských mestách projektu na základe skúseností vedúceho partnera.
      Sieť partnerských miest tvoria malé mestá s počtom obyvateľov približne 10.000. Okrem B. Štiavnice sú to grécka Agia, litovské Vilani a portugalská Aljustrel.
      „Úlohou siete je prostredníctvom dobrovoľníctva riešiť problémy sociálneho vylúčenia a chudoby na komunitnej úrovni. Projekt je zameraný na medzigeneračnú spoluprácu, pri ktorej sa rôzne vekové skupiny dobrovoľníkov a cieľovej skupiny zapoja do práce na udržateľnom rozvoji kvality života komunity nášho mesta,“ uvádza stránka Banskej Štiavnice.
      Sieť má pracovať na štruktúre dobrovoľníckych aktivít a prístupe „zdola-nahor“, kde dobrovoľníci budú mať možnosť rozhodovať o aktivitách v rámci projektu a zároveň ich aj implementovať. Vedúcou expertkou projektu je Maria Joao Filgueiras Rauch z Portugalska.
      Celkový rozpočet projektu je 549.517,80 eura, pričom pre mesto Banská Štiavnica to je 87.146,50 eura. Z rozpočtu budú hradené najmä mzdové výdavky, cestovné výdavky a ubytovanie, kancelárske potreby, náklady na stretnutia pracovnej skupiny, štúdie, expertízy a iné.  Každý partner projektu je povinný zriadiť miestnu pracovnú skupinu, ktorá bude pracovať na implementácii projektu a bude zložená z miestnych aktérov v oblasti sociálneho rozvoja.
      Dĺžka trvania projektu je 18 mesiacov, do decembra 2022.

Zdroj: TASR

Foto: slovakia.travel

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články