18.1 C
Nitra
piatok, 12 augusta, 2022

B. Gröhling: Národným inštitútom vzdelávania a mládeže budeme bližšie k učiteľom

Novou inštitúciou s názvom Národný inštitút vzdelávania a mládeže budeme omnoho bližšie k učiteľom. Pre TASR to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Rezort školstva pripravuje transformáciu štyroch priamo riadených organizácií do jednej.
      Súčasťou transformovanej inštitúcie – Národného inštitútu vzdelávania a mládeže – budú súčasné organizácie, a to Metodicko-pedagogické centrum, Štátny pedagogický ústav, IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a Slovenská pedagogická knižnica. „Táto zmena musí nastať k 1. januáru 2022,“ priblížil minister školstva.
      „Budeme omnoho bližšie k učiteľom. Budeme mať organizáciu, ktorá bude zameraná na výkon. Jednotlivé úspory z administratívy budeme môcť presúvať na celé Slovensko, takže to gro nebude tu v Bratislave v rámci inštitúcie, ale v rámci regionálnych centier, ktoré budú po celom Slovensku,“ priblížil šéf rezortu školstva. Je rád, že aj takýmto spôsobom plnia ďalší bod programu, s ktorým išli do volieb.
      Minister povedal, že nová organizácia bude mať jedného riaditeľa. „Momentálne neuvažujeme o spájaní ďalších organizácií,“ priblížil šéf rezortu školstva.
      Cieľom transformácie je podľa rezortu školstva optimalizovať štruktúru a činnosti priamo riadených organizácií tak, aby prinášali maximálny úžitok a čo najefektívnejšie využitie zdrojov na vzdelávanie – formálne i neformálne.  

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články