10.9 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

B. Bystrica: MsP s inšpektormi práce kontrolovala taxislužby, zistila porušenia

Mestská polícia (MsP) v Banskej Bystrici vykonala počas augusta v spolupráci s pracovníkmi banskobystrického inšpektorátu práce kontroly dodržiavania povinností pri prevádzkovaní taxislužby vyplývajúce zo zákona. Skontrolovala 18 vozidiel taxislužby, z toho v šiestich prípadoch zistila porušenia. MsP o tom informovala na sociálnej sieti.
      „Najčastejšími porušeniami zo strany prevádzkovateľov taxislužby bolo nesprávne označenie vozidla, nevydanie potvrdenia o zaplatenom cestovnom a povinnosť mať umiestnený preukaz vodiča taxíka na mieste viditeľnom pre cestujúceho. Pracovníci inšpektorátu počas vykonávanej kontroly zistili podozrenie z nelegálneho zamestnávania v troch prípadoch,“ uviedla MsP.
      Ako mestskí policajti dodali, za porušenie zákonných povinností hrozia prevádzkovateľom vysoké pokuty, ktoré sa v prípade opakovaných porušení môžu vyšplhať až do výšky 50.000 eur.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články