15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Artur Bekmatov: Slušné Slovensko v neslušnej praxi

SLUŠNÉ SLOVENSKO V NESLUŠNEJ PRAXI

V tomto príspevku vám ukážem ako slušné Slovensko realizujú tí, ktorí pred 3 rokmi po ňom volali na námestiach.

Artur Bekmatov: Slušné Slovensko v neslušnej praxi

PREMRHANÝCH 100 TISÍC

To, na čom sedím má, prosím pekne, hodnotu ročného zárobku Slováka zarábajúceho ľahký nadpriemer. Presnejšie 12 000 eur. Toľko stál mesto Nitra jeden takýto železo-drevený box na sedenie. Radnica ich kúpila osem. Čiže dokopy 96 000 eur. Pritom pred 2 rokmi magistrát pompézne ohlasoval, že do roka oživí Svätoplukovo námestie 6 opatreniami dokopy za 100 000 eur. Prešli dva roky a máme len jedno opatrenie za 96 000 eur. Ešte raz: miesto 6 opatrení za 100 000 sa zrealizovalo 1 (slovom: jedno) za 100 000. Čiže rozpočet kompletne rozfofrovaný.

Niekto sakramentsky pochybil.

Na túto nezrovnalosť som upozornil v komentári pre Nitra noviny.

HATTASOVE GROBIANSTVO

Následne začali primátorovi Hattasovi klásť otázky aj mestskí poslanci, prečo to stálo toľko. „Ďakujem, som rád, že ste skončili,“ bola arogantná reakcia primátora Hattasa na otázky poslanca Obertáša.

A nasledoval dovetok o tom, ako sú to všetko fabulácie a rýpanie. Až keď sa ozvala aj poslankyňa Ajdariová a upozornila primátora, že sa chová hrozne, tak sa zo seba pokúsili nejaké argumenty vyhapkať aj poslanci tímu Hattas a primátor samotný uzavrel diskusiu porekadlom o bití psa a palice. Veru, argument ako hrom!

Jednoducho niekto pochybil – buď pri verejnom obstarávaní, alebo už pri naceňovaní. Buď bola zákazka predražená, alebo návrh opatrení, ktorí bol poslancom predložený na schválenie bol podhodnotený. Poslanci (a s nimi veľká časť Nitrančanov) chcú vedieť, kde chyba nastala. No miesto odpovede dostávajú len spŕšku arogancie a grobianstva.

TEST SMEROM

Skúste si predstaviť, že by sa takáto situácia odohrala pri predchádzajúcej garnitúre. To by bolo kvílenia o arogancii moci, netransparentnosti a premrhaných prostriedkoch.

V redakciách by tvorili grafické pavúky na štýl „primátorovho švagra koňa brat sedel v 4.ročníku ZDŠky v jednej lavici so sesternicou konateľa firmy, čo vyhrala zákazku“.

A teraz? Teraz sa čuší. Veď to pobabrali predsa „naši“. Tí požívajú imunitu voči mediálnej kritike. Pán primátor pred 3 rokmi organizoval v Nitre protesty za slušné Slovensko. A na malej epizódke zo života krajského mesta môžeme vidieť, že spojenie „slušné Slovensko“ slúžilo len na prekrytie toho, že jedna garnitúra chce len „prevziať moc“ (KISKA A., 2019, online) od druhej.

So zachovaním všetkých praktík.

text: Artur Bekmatov, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články