20.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Ak OĽANO túži po transparentnosti, nech vyšetruje Igora Matoviča!

Je vrcholom obludnosti, aby schránková firma OĽaNO išla niečo vyčítať iným stranám ohľadom financovania.

Schránková firma OĽaNO, ktorej jedinou úlohou je prelievanie štátnych peňazí do vrecka jej majiteľa Igora Matoviča, dostala alebo dostane od štátu 30 miliónov eur. Celé roky sa verejnosť nevedela dostať ani len k základným dokumentom tejto strany, snemy sa odohrávali v utajení a nikto ani len netuší, kam sa 30 miliónov eur z peňazí daňových poplatníkov podelo.

Keď sa v minulosti objavili nezmyselné mediálne dohady o byte Petra Pellegriniho, predseda vlády ako prvý v histórii predstúpil pred príslušný parlamentný výbor a predložil kompletne všetky dokumenty k jeho nadobudnutiu. Keď sa objavili prvé nezmyselné články o „nezrovnalostiach“ vo financovaní HLASu, Peter Pellegrini predložil dotyčnej novinárke výpisy zo straníckeho účtu. Keď Peter Pellegrini založil stranu HLAS, odišiel z vlastného rozhodnutia a zmyslu pre politickú kultúru z postu podpredsedu parlamentu, čím sa dobrovoľne zriekol štátnych prostriedkov na prevádzku kancelárie, zamestnancov, auta či vodiča.

HLAS je financovaný oligarchami rovnako, ako strana SMER, tvrdí Kremský z OĽANO

Poslanci schránkovej firmy OĽaNO, volajúci po trasparentnosti, by preto v prvom rade mali ísť za svojím predsedom Igorom Matovičom. Tento človek, v minulosti preukázaný daňový podvodník, je podľa vlastného majetkového priznania bezdomovec, hoci jeho manželka vlastní množstvo historických nehnuteľností v Trnave. Keď sa objavil škandál v súvislosti s jej miliónovými investíciami v nebankovej spoločnosti, predseda „protikorupčnej“ strany OĽaNO odbil novinárov so slovami, že „Pavlínku nebude otravovať“. Dnes sa vozí v opancierovanej limuzíne s ochrankou, na ktorú už dávno nemá nárok. A takáto strana s takýmto predsedom ide niekomu kázať o transparentnosti a morálke?

HLAS nedostal na rozdiel od OĽaNO zo štátneho rozpočtu ani euro. Jeho financovanie je plne v súlade so zákonom, informácie o darcoch nad 1000 eur zverejňuje strana nad rámec zákona. HLAS presne tak ako ostatné politické strany odovzdá do 30. apríla výročnú správu, overenú vyžrebovaným profesionálnym audítorom. Zároveň do 31. marca zo zákona zverejní zoznam všetkých darcov, ktorí prispeli vyššou sumou ako je dvojnásobok minimálnej mzdy.

Ak má OĽaNO záujem vidieť všetky faktúry, príjmy a výdavky niektorej politickej strany, môže namiesto odvádzania pozornosti od skutočných problémov Slovenska pokojne začať so zverejňovaním svojho účtovníctva.

Veríme, že ho neskladuje na povale u babky Igora Matoviča.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články