10.9 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Adam Ďurica: Krištáľové krídlo bolo obrovským prekvapením

Krištáľové krídlo za rok 2022 si uplynulý víkend odniesol zo Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave aj Adam Ďurica. Jeden z dlhodobo najhranejších slovenských hudobníkov si prestížne ocenenie prevzal v kategórii populárna hudba. Pre TASR priznal, že bolo pre neho obrovským prekvapením.

Adam Ďurica: Krištáľové krídlo bolo obrovským prekvapením
Adam Ďurica

„Naozaj som to nečakal a asi to bolo aj cítiť pri poďakovaní. Ale ocenenie Krištáľové krídlo si veľmi vážim a je pre mňa obrovskou motiváciou pokračovať v mojej ceste,“ komentoval udelenie ceny spevák a skladateľ, ktorý vydal už šesť albumov, čo bol dobrý základ pre výberovku Hity, ktorou fanúšikov potešil vlani. „Po rokoch snahy a získavaní malých ocenení, ktoré boli viac o popularite alebo hlasovaní fanúšikov, si ma teraz všimla odborná porota, a to už beriem vážnejšie. Vážim si to, zaväzuje ma to neprestať pracovať, robiť možno kvalitnejšie veci, k čomu sa aj snažím inklinovať, už nechcem opakovať modely,“ povedal pre TASR Ďurica.

Adam Ďurica vydáva nový album Naše Hriechy

Počas galavečera tiež zaspieval svoju novú skladbu Pohľad pre bohov. „Je úplne iná ako všetky doteraz. Núti nás spomaliť a zamyslieť sa, na čo dnes skoro nikto z nás nemá čas,“ vysvetľuje ku skladbe, pod ktorú sa podpísal producent Oskar Rózsa. „Je to citeľne znať na zvuku, mám pocit, že sa začala nejaká nová etapa, v ktorej by som rád pokračoval,“ poznamenal Ďurica.

Priznal, že pri preberaní Krištáľového krídla sa ocitol trochu „v úzkych“. „Viac verím istotám, mojou istotou bolo, že budem spievať, na vystúpenie som sa tak zameral, že som vytesnil možnosť, že by som mohol získať nejaké ocenenie,“ hovorí hudobník, ktorý si v ďakovnej reči pomohol spomienkou na legendárneho speváka Karla Gotta, ktorý tiež začínal v súťaži hľadajúcej mladé talenty. „O niekoľko rokov neskôr sa niečo podobné udialo aj u nás. Budúci rok to bude 20 rokov, čo som vypisoval prihlášku do slovenskej Superstar a mám pocit, že to bolo včera. Tá cesta je veľmi zaujímavá, chcem sa poďakovať všetkým, ktorých som na nej stretol, pretože vždy ma niekto ovplyvnil,“ poznamenal Ďurica.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x