10.9 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Zuzana Strausz Plačková: Podľa obvinenia obchodovala s kokaínom od roku 2012

Môžeme potvrdiť, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry odbor západ vzniesol dňa 28.septembra 2021 obvinenie 15 osobám pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Skupina mala vykonávať minimálne od roku 2012 na území Bratislavského a Trnavského kraja koordinovanú trestnú činnosť za účelom páchania zločinu drogového charakteru. V súčasnej dobe naďalej prebiehajú nevyhnutné procesné úkony, preto ďalšie informácie nemôže Úrad špeciálnej prokuratúry poskytnúť, aby nedošlo k ich zmareniu,“ informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR, Dalibor Skladan. 

Podľa obvinenia, ktoré máme k dispozícii, je Zuzana Plačková obvinená zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a pre obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných látok, ich držanie a obchodovanie s nimi. Konkrétne ide o kokaín – skutok páchaný od roku 2012.

Jej manžel René mal, podľa obvinenia, rovnako obchodovať s kokaínom.

Skupina obchodovala zjavne s rôznymi drogami. Napríklad, jeden z obvinených, podnikateľ Judr. Mgr. Tibor P. s pervitínom (skutok páchaný v rokoch 2012 -2016), na majetok iného bola zasa vyhlásený konkurz.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. Počas domových prehliadok zaistili viac ako deväť kilogramov metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90 000 jednorazových dávok drogy. Zaistili tiež zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70 000,- Eur v hotovosti.

Zuzana Strausz Plačková: Podľa obvinenia obchodovala s kokaínom od roku 2012

Zuzana Plačková svoju vinu odmieta. „Ja som čestný a podnikavý človek a myslím si, že ľudia, ktorí ma poznajú a sledujú na mojom instagrame, tak sú si toho vedomí. Takže vyjadrím sa na instagrame,“ dodala v exkluzívnom rozhovore pre TV JOJ. 

Všetkým obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest od 15 do 20 rokov za mrežami.

(NN) foto titulné: bratislavskenoviny.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články