19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Znepokojené matky chcú hovoriť s premiérom o klimatickej kríze

Premiér Eduard Heger (OĽANO) prijal pozvanie na „rande“ s občianskym združením (OZ) Znepokojené matky, na ktorom má hovoriť o tom, ako chce naplniť klimatické ciele a bojovať s klimatickou krízou.

Konkrétny termín stretnutia zatiaľ nie je stanovený. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.
      

„Predseda vlády Eduard Heger dnes prijal otvorený list od Znepokojených matiek a keďže sám je otcom štyroch detí, budúcnosť mladej generácie mu nie je ľahostajná. O klimatickú krízu sa intenzívne zaujíma a peniaze na zlepšenie životného prostredia sú aj v pláne obnovy. Konkrétne na zelenú ekonomiku sú vyčlenené viac ako dve miliardy eur. Pozvánku na rande teda prijíma,“ uviedla premiérova hovorkyňa Ľubica Janíková.
      Znepokojené matky doručili v pondelok premiérovi „valentínku“. Na veľkej pohľadnici bolo vyobrazené srdce s planétou Zem v plameňoch. V priloženom liste ho požiadali o stretnutie.
      

Znepokojené matky chcú hovoriť s premiérom o klimatickej kríze

„Už viac ako dva roky sme znepokojené nedostatkom krokov k ochrane klímy. Momentálne sa pripravuje množstvo zákonov a finančných nástrojov na boj s klimatickou krízou. Je to obrovská príležitosť, avšak niektoré kroky a vyjadrenia súčasnej vlády nás stále nepresvedčili o tom, že to myslí s ochranou budúcnosti vážne,“ uviedla členka združenia Ivana Nemethová.
      Znepokojené matky pozvali na stretnutia aj dvoch predošlých predsedov vlády. Ani jeden sa však s matkami nestretol.
      

Občianske združenie spája osoby z rôznorodého prostredia, ktoré si uvedomujú hrozby klimatickej krízy a žiadajú účinné opatrenia na ochranu budúcnosti ďalších generácií.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články