30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Zlaté Moravce: Mesto sa chce uchádzať o dotáciu na výstavbu vnútroblokov

Mesto Zlaté Moravce sa chce uchádzať o nenávratný finančný príspevok z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na projekt Výstavba vnútroblokov v meste Zlaté Moravce.

Predloženie žiadosti o poskytnutie dotácie budú schvaľovať mestskí poslanci na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.
      Vnútrobloky sú umiestnené na pozemkoch patriacich mestu Zlaté Moravce, v súčasnosti sú bez ďalšieho využitia. Po zrealizovaní projektu by mali byť určené na trávenie voľného času obyvateľov. Vnútroblok na križovatke ulíc Mojmírova a Školská bude kombinovať oddychovú a aktívnu funkciu, pribudnúť by malo parkové sedenie a detské ihrisko. Súčasťou zóny budú odstavné plochy zhotovené zo zatrávňovacích tvaroviek, informoval primátor Dušan Husár.

Vo vnútrobloku v areáli Základnej školy Robotnícka by malo byť existujúce hokejbalové ihrisko zrevitalizované na multifunkčnú hraciu plochu na hokejbal a streetball. Ihrisko bude doplnené oddychovou zónou, detskými prvkami a parkovým mobiliárom. Altánok na Rovňanovej ulici aktuálne tvoria asfaltové komunikačné plochy. Navrhovaný zámer zahŕňa vybudovanie altánku a spevnenej plochy na napojenie na priľahlý chodník.

Celkové oprávnené výdavky projektu sú predbežne vyčíslené na 400.000 eur. Požadovaná výška dotácie predstavuje 380.000 eur, zvyšných 20.000 eur bude pokrytých z vlastných zdrojov mesta.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články