19.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Žilinka: Budú padať hlavy? Začalo TRESTNÉ stíhanie vo veci manažmentu PANDÉMIE

Generálna prokuratúra Slovenskej republiky na základe dopytov viacerých médií v súvislosti s dnešným pamätným dňom – Dňom obetí pandémie COVID – 19 potvrdzuje, že prokurátor Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky dňa 20. januára 2023 začal trestné stíhanie vo veci trestných činov marenia úlohy verejným činiteľom a všeobecného ohrozenia.

Trestné stíhanie začal pre podozrenie, že pri manažmente pandémie COVID – 19 v období rokov 2020 až 2022 došlo k nesprávnym postupom, rozhodnutiam a prijímaniu či opomenutiu prijatia opatrení zo strany verejných činiteľov, v rámci výkonu ich právomocí, ktoré mali mať za následok neodôvodnene zvýšenú úmrtnosť, ktorej u najmenej 21 000 osôb bolo možné zabrániť.

Prečítajte si aj: Lukáš Pollert: To je sranda, nakazení covidom sa zúčastnili pretekov a vyhrali!

V trestnej veci k dnešnému dňu nebolo vznesené obvinenie konkrétnej osobe a sú vykonávané procesné úkony. Vzhľadom na počiatočné štádium trestného konania nie je možné poskytnúť bližšie informácie, aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu objasnenia a vyšetrenia veci. Informoval generálny prokurátor SR dnes na facebooku.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x