25.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Želiezovce: Výstavba kanalizácie za vyše osem miliónov eur

Želiezovská radnica pripravuje výstavbu kanalizácie, prostredníctvom ktorej sa na existujúcu sieť napoja časti Svodov a Mikula. Mestu sa na projekt podarilo získať nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 7,6 milióna eur. Celkové oprávnené náklady presiahnu sumu osem miliónov eur.

Ako informoval magistrát, po ukončení výstavby sa budú môcť všetci obyvatelia Želiezoviec pripojiť na verejnú kanalizáciu. „Dôjde tak k zlepšeniu životného prostredia na území mesta a v jeho bezprostrednom okolí a tiež k zvýšeniu kvality života obyvateľov mesta,“ skonštatovala radnica.
      Mesto očakáva, že sa po dobudovaní kanalizácie zvýši objem odvedenej splaškovej vody do existujúcej čistiarne odpadových vôd. „Jej prevádzka v súčasnosti nie je celkom efektívna, pretože do nej doteká iba malý objem splaškovej vody. Jej biologický proces, ktorý slúži na odstraňovanie nečistôt, je tak podvyživený,“ uviedol mestský úrad.

Zdroj: TASR

Foto: cistyodpad.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články