28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Zaočkovaní cestujúci do Anglicka už nebudú potrebovať test

Testy na koronavírus pre úplne zaočkovaných cestujúcich prichádzajúcich do Anglicka sa rušia. Potvrdil to v pondelok britský premiér Boris Johnson, ktorého citovala televízia Sky News.

Správa prišla po tom, čo výkonní riaditelia najväčších leteckých spoločností v Spojenom kráľovstve vyzvali vládu, aby ukončila cestovné obmedzenia súvisiace s koronavírusom.
      Šéfovia aerolínií poukazovali na to, že variant koronavírusu omikron je už na ústupe, a argumentovali, že súčasné opatrenia majú „len obmedzený vplyv“ na šírenie ochorenia COVID-19.
      Od štvrtka budú v Anglicku zrušené covidpasy a povinné nosenie rúšok ani práca z domu.

Osobitný vyslanec Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre covid David Nabarro pre Sky News opísal SARS-CoV-2 ako „veľmi nepríjemný a rafinovaný“ vírus – a zdôraznil, že by sa k nemu nemalo pristupovať ako k bežnej chrípke, keďže je stále mimoriadne nebezpečný.
      „Môže ešte ďalej mutovať a vytvárať varianty. Už sme ich niekoľko zažili a vieme, že ďalšie sa čoskoro objavia,“ varoval Nabarro.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články