16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Zamestnanci mestského úradu chodia do práce na bicykloch a kolobežkách. Kúpila im ich samospráva

Partizánske (TASR) – Zamestnanci Mestského úradu (MsÚ) v Partizánskom po novom využívajú počas svojej práce na presuny po meste i elektrické kolobežky a bicykle. Zakúpila ich samospráva, ktorá tak chce podporiť ekologickejší i rýchlejší spôsob dopravy.
      „Na kolobežke vybavujeme často iba agendu blízko centra, prípadne najbližších mestských častí. Dôležité pre nás je, že sa rýchlo človek dostane tam, kde potrebuje. Netreba k tomu žiadnu administratívu, stačí si kolobežku prevziať,“ vyzdvihol Martin Hlbočan z MsÚ.
      Ten si podľa svojich slov uvedomuje, že kolobežka nie je pre každého stavaná. „Predsa len, v cestnej doprave, ktorá je dnes hustá, je to trochu nebezpečné. Ale pre tých ľudí, ktorí majú skúsenosti a trúfajú si, je to veľmi rýchle a pohodlné,“ podotkol. Hlbočan si kolobežku i sám vyskúšal.
      Dva nové bicykle a dve elektrické kolobežky zakúpila samospráva pre zamestnancov na presuny po meste, keď vybavujú agendu, povedal primátor Jozef Božik, ktorý myšlienku inicioval. „Uvedomujem si, že keď idú do vzdialenejších mestských častí, potrebujú motorové vozidlo, ale v rámci centra a najbližších mestských častí sa dá pokojne používať bicykel alebo elektrická kolobežka,“ ozrejmil primátor.
      Mesto podľa neho momentálne pripravuje i dopravno-urbanistickú štúdiu, cieľom ktorej je pripraviť celú sériu cyklochodníkov a chce na ich výstavbu získať mimorozpočtové zdroje. „Chceme tak tiež posilniť využívanie bicyklov a elektrických kolobežiek nielen na území mesta, ale i regiónu Partizánske,“ dodal Božik.

Zamestnanci mestského úradu chodia do práce na bicykloch a kolobežkách. Kúpila im ich samospráva
Na snímke zľava primátor Partizánskeho Jozef Božik na bicykli a zamestnanec Mestského úradu Martin Hlbočan na elektrickej kolobežke, 14. júna 2021 v Partizánskom. FOTO TASR – Radovan Stoklasa

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články