13.7 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Začnite KONEČNE ľudí LIEČIŤ, vyzýva HLAS-SD vládu

HLAS ŽIADA VLÁDU, ABY ZAČALA COVID KONEČNE LIEČIŤ A HOVORILA ĽUĎOM PRAVDU

HLAS – sociálna demokracia žiada vládu, aby pre pomoc ľuďom infikovaným Covidom využívala všetky podporné lieky, ktoré namiesto rozsiahleho používania nepochopiteľne drží na skladoch.

Začnite KONEČNE ľudí LIEČIŤ, vyzýva HLAS-SD vládu

„Je absolútne neprijateľné, aby sme úplne rezignovali na liečbu a prevenciu Covidu. Žiadame od ministra zdravotníctva presnú informáciu, koľko alternatívnych liekov má Slovensko v skladoch a prečo ich masívne nevyužíva v počiatočnej fáze ochorenia,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

Zároveň vládu vyzval, aby o svojich pripravovaných opatreniach hovorila ľuďom pravdu a zrozumiteľne vysvetľovala, čo nimi presne sleduje. „Ľudia majú právo vedieť, či skutočným cieľom týchto opatrení je bránenie ďalšiemu šíreniu vírusu, alebo majú slúžiť len ako nátlak na masívnejšie očkovanie. Ak ľudia nebudú veriť a rozumieť prijímaným opatreniam, nebudú ich ani dodržiavať – obzvlášť, ak ich pripravuje najnedôveryhodnejšia vláda v slovenskej histórii,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

HLAS zároveň zopakoval svoju požiadavku, aby namiesto drahých a zbytočných očkovacích kampaní zverejňovalo ministerstvo zdravotníctva podrobné štatistiky pandémie. „Ukážte ľuďom každý jeden deň, koľko hospitalizovaných, ventilovaných a koľko obetí Covidu bolo či nebolo zaočkovaných. A ukážte aj vekovú štruktúru týchto ľudí. Každý tak pochopí, či je alebo nie je rizikovou skupinou, každý tak priamo uvidí, do akej miery ho očkovanie chráni a dospeje k svojmu postoju na základe faktov, nie na základe falošných sľubov či sociálneho nátlaku,“ dodal Peter Pellegrini.

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články