19.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Začína zimný semester: Ako bude prebiehať výučba na vysokých školách?

Zimný semester akademického roka 2021/2022 sa na Slovenskej technickej univerzite (STU) v Bratislave začne výučbou prezenčne, hybridne i dištančne podľa špecifických podmienok jednotlivých fakúlt. Pre TASR to potvrdil hovorca STU Juraj Rybanský.
      „Univerzita má vypracované pravidlá výučby a prevádzky odstupňované podľa všeobecne platného COVID automatu,“ uviedol Rybanský s tým, že jeho detailné znenie ešte spresní podľa avizovaných usmernení Úradu verejného zdravotníctva SR. Semester sa začne v plánovanom termíne v pondelok 20. septembra.
      Organizácia a prevádzka vysokých škôl bude v réžii samotných škôl. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR však odporúča, aby štúdium prezenčnou formou bolo umožnené tam, kde to epidemiologická situácia dovoľuje. V prípade, že sa niektorý okres dostane do inej farby podľa COVID automatu, situácia sa prehodnotí.

Na Ekonomickej univerzite v Bratislave sa bude výučba v termíne od 20. septembra do 8. októbra realizovať podľa rozvrhu online formou. Pre TASR to potvrdil vedúci centra komunikácie a vzťahov s verejnosťou Ekonomickej univerzity v Bratislave Miroslav Horňák.
      Zimný semester akademického roku 2021/2022 začnú na Ekonomickej univerzite v Bratislave v pondelok 20. septembra. „V prípade priaznivej epidemickej situácie bude online forma výučby od 11. októbra nahradená prezenčnou formou pri dodržiavaní všetkých protiepidemických opatrení, opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR a v nadväznosti na aktuálny COVID automat pre daný okres,“ priblížil Horňák. O tejto skutočnosti budú študenti a učitelia podľa Horňáka včas informovaní.
      Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články