16.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Záchranári začali testovať výjazdy na motorke v teréne

Záchranári začali v júli testovať výjazdy motocyklovej záchrannej služby v teréne. Pilotný projekt spustili Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR a Záchranná zdravotná služba ZaMED, zodpovedná za záchranky v regiónoch južného Slovenska. Informovali o tom na sociálnej sieti.

„Motocykel počas leta slúži na rôznych staniciach ZZS ZaMED, vďaka čomu môžeme zbierať dáta o zásahoch s motocyklom. Už po prvých dňoch testovania vieme povedať, že motocykel bol vo všetkých prípadoch u pacienta skôr ako bežná ambulancia záchrannej zdravotnej služby,“ priblížil ZaMED.

Záchranárska motorka má v úložných boxoch vybavenie na počiatočné zvládnutie život ohrozujúcich stavov. Záchranári priblížili, že počas zatiaľ piatich zásahov potrebovali pomoc pacienti s infarktom, bradykardiou či hypertenziou, ale aj so zranením po dopravnej nehode či s popáleninami.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x