16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Za zločin šírenia extrémistických materiálov dostal expredseda Kotlebovej mládežníckej organizácie podmienku

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica schválil v piatok dohodu o vine a treste a Michala Buchtu, obvineného zo zločinu rozširovania extrémistických materiálov a iných skutkov, odsúdil na úhrnný trest odňatia slobody v trvaní troch rokov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu tri roky s uložením probačného dohľadu. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.
      „Súd mu tiež uložil povinnosť spočívajúcu v príkaze podrobiť sa v skúšobnej dobe psychologickému poradenstvu, ako i trest prepadnutia veci. Obvinenému uložil aj peňažný trest vo výške 600 eur. Pre prípad, že by výkon peňažného trestu mohol byť úmyselne zmarený, ustanovil náhradný trest odňatia slobody v trvaní piatich mesiacov,“ uviedla Kudjáková.
      Rozsudok je právoplatný, keďže podmienkou na uzavretie dohody o vine a treste je priznanie viny, vzdanie sa práva na verejný proces a možnosti odvolať sa, čo niekdajší predseda Kotlebovej mládežníckej organizácie aj urobil.  

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články