16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Za prvých desať júnových dní padlo väčšinou 30 až 70 mm zrážok

Za prvých desať júnových dní namerali meteorológovia na Slovensku väčšinou 30 až 70 milimetrov (mm) zrážok. Viac zrážok bolo najmä v južnej polovici západného a stredného Slovenska s výnimkou väčšiny Záhoria. Naopak, najmenej na väčšej ploche napršalo na severe a východe krajiny. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

Veľmi vysoký úhrn hlásil Žihárec v okrese Šaľa (105,2 mm), Detvianska huta (112 mm) a Rožňava (114,5 mm). Naopak, veľmi málo napršalo podľa meteorológov v Rabči na Orave, a to „len“ 9,7 mm.

„Keďže rozhodujúce zrážky vypadávali takmer výlučne pri búrkach a silných prehánkach, sú v celkových úhrnoch veľké rozdiely na malej vzdialenosti aj v súčte za desať dní,“ konštatuje SHMÚ.

Napríklad obec Žihárec (okres Šaľa) mal 105,2 mm, ale Sládkovičovo (okres Galanta), vzdialené 23 kilometrov ďalej, malo „len“ 19,6 mm. Podobne tomu bolo podľa meteorológov aj na Orave. Kým Rabča mala 9,7 mm, Liesek vo vzdialenosti iba 19 kilometrov, takmer 80 mm.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x