19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Za prvé tri mesiace požiadalo o azyl 158 ľudí, z toho 9 Ukrajincov a 6 Rusov

Za prvé tri mesiace roka požiadalo o azyl na Slovensku deväť občanov Ukrajiny a šesť štátnych príslušníkov Ruska. O ich žiadostiach zatiaľ nebolo rozhodnuté, jedna ukrajinská bola stiahnutá. Celkovo prijal rezort vnútra 158 žiadostí o udelenie azylu. Pre TASR to uviedol tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.

„V roku 2023 najviac žiadostí o udelenie azylu evidujeme z Bangladéša (48), Turecka (37), Afganistanu (deväť), Pakistanu (deväť) a Ukrajiny (deväť),“ priblížil tlačový odbor.

Vlani zaznamenal rezort 547 žiadostí o udelenie azylu, vyhovel 23 z nich. Štátnym príslušníkom Ukrajiny a Ruskej federácie v roku 2022 neudelil migračný úrad žiaden azyl.

Azyl poskytuje cudzincom ochranu pred prenasledovaním z dôvodov uvedených v medzinárodnej zmluve alebo v osobitnom predpise. Občania Ukrajiny utekajúci pred vojnou môžu na Slovensku požiadať aj o status dočasného útočiska, ktorý im poskytuje rôzne práva na uľahčenie života na Slovensku.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x