6.5 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Za odmietnutie očkovania proti Covidu hrozí až dvom miliónom Talianom pokuta

Skoro dva milióny Talianov bude musieť zrejme zaplatiť pokutu sto eur za to, že sa do polovice júna nenechali očkovať proti covidu-19.

Za odmietnutie očkovania proti Covidu hrozí až dvom miliónom Talianom pokuta
Taliansko zaviedlo povinné očkovanie pre vybrané skupiny obyvateľov vlani.

V stredu totiž vypršala lehota, v ktorej mohli zdôvodniť, prečo sa očkovať nemohli. Ešte však majú šancu sa pokute vyhnúť, ústavný súd v Taliansku rozhoduje o oprávnenosti očkovania, ktoré zaviedla predchádzajúca vláda. Súčasná pravicová vláda, ktorá sa úradu ujala koncom októbra, sa snaží pokuty zrušiť, či zatiaľ aspoň odložiť.
Sankcia sa vzťahuje na osoby staršie ako päťdesiat rokov, ktoré sa nenechali očkovať do 15. júna, kedy táto povinnosť pre nich prestala platiť, informoval portál idnes.cz. Pokuty sa týkajú aj neočkovaných lekárov, zdravotníkov, zamestnancov škôl či policajtov.

Amnesty International vyzvala Taliansko: Nediskriminujte nezaočkovaných!

Taliansko zaviedlo povinné očkovanie proti covidu-19 vlani pre zdravotníkov a niektoré ďalšie profesijné skupiny a začiatkom roka ho rozšírilo všeobecne na ľudí starších ako 50 rokov. Pre zamestnancov zdravotníckych zariadení mala táto povinnosť platiť do konca roka, nová vláda ju ale ukončila krátko po nástupe do úradu.

Doktor Svoboda: Očkovanie má indikovať ošetrujúci lekár, ktorý pozná zdravotný stav pacienta, hovorí jasne uznávaný český imunológ (II. časť)

V Taliansku, ktoré má skoro 60 miliónov obyvateľov, v súvislosti s touto chorobou zomrelo asi 181 000 ľudí.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články