19.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Za každú cenu: Príbeh dvojičiek Benhamovcov

Dvojičky David a Jason Benhamovci sú bývalí profesionálni bejzbaloví hráči. Zároveň sú uznávanými podnikateľmi. Časopis Buisness Leader Media ich zaradil do zoznamu 50. najlepších podnikateľov.  Získali tiež cenu Najlepší realitní podnikatelia podľa časopisu Wall Streed Journal.

     V knihe Za každú cenu ponúkajú svoj osobný príbeh. A ten je úzko spätý s ich kresťanskou vierou. To je veľmi podstatné pre porozumenie odkazu ako aj rôznych postojov.

     Príbeh vás prevedie „svetom rastu a hodnôt“.  Svetom, v ktorom počúvate a žijete princípy „za každú cenu“. Nevyhnete sa chybám, dramatickým pádom, či nespravodlivým postojom srdca.   Ak si však napokon položíte otázku: Mám skutočnú odvahu v presadzovaní toho, čo je správne? Zamyslíte sa: Ako to robím? Prečo to robím? A nasmerujete svoj život „mimo útes“, potom to všetko splnilo účel. Dôležité je poznanie toho, čo je skutočnou výhrou.

Za každú cenu: Príbeh dvojičiek Benhamovcov

     „Všetci chceme vyhrávať podľa skóre, ale skutoční víťazi vyhrávajú aj mimo skóre, to znamená, že vyhrávajú aj sami nad sebou. To je to najdôležitejšie víťazstvo.

     “Ak ste ale prehrali podľa skóre, no vyhrali sami nad sebou, ten deň je pre vás víťazný. Je dôležité pokúsiť sa vyhrať oboma spôsobmi, ale vyhrať sám nad sebou je oveľa dôležitejšie víťazstvo.“

     Nič sa však nedeje samé od seba. Obrovská fyzická disciplína sprevádzaná disciplínou duchovnou. Aj tak by sa dala popísať cesta bratov Benhamovcov. A i keď hovorím o fyzickej disciplíne, nejde iba o šport. Ich posolstvo je jasne smerované aj na prácu, školu, či biznis.

     „Naučili sme sa, že disciplína znamená robiť veci, ktoré sa nám nechce, aby sme mohli dosiahnuť to, čo chceme.“    

     Na ceste životom sú naše sny dôležité. No azda ešte dôležitejšie je „zomierať svojim snom“. Vedieť, kedy a prečo sa svojho sna vzdať. Kedy prijať a kedy neprijať možnosti jeho naplnenia. Alebo zmieriť sa s tým, ak je náš sen a obrovská snaha vynaložená na jeho dosiahnutie zmarená, rozprášená, či vysmiata. „Čeliť svojim strachom.“ Putovať od jedného sna k druhému. „Žiť naplno.“

TIP NA KNIHU: Slová vďaky 

     „Z odvahy sa bez zlomenosti stáva tyranstvo. Boh nás musí najskôr zlomiť tak, aby nás potom mohol použiť…. Zlomený človek je silný človek, môže byť statočný ako lev.“

     Príbeh bratov Benhamovcov je povzbudením. Pre tých, ktorí chcú postaviť svoj život, či svoj biznis na týchto princípoch. Ukazujú spôsob ako dosiahnuť  úspech, keď si zvolíte hlavné piliere. Pýtate sa ktoré? Pýtate sa v čom je rozdiel? Tak potom si kladiete správne otázky.

     Môžem povedať, že pri čítaní knihy bude isto dôležité v akej životnej fáze a v akých osobných postojoch sa práve nachádzate. A bude záležať i na tom, z akého dôvodu po tejto knihe siahnete.

     Knihu kúpite od 9 Eur (vo výnimočných  akciách sa dá nájsť už od 5 Eur).  Čítanú dostanete od 1,60 Eur.

Lucia Balagová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články