19.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Z rezervy predsedu vlády podporili 38 zariadení pomáhajúcich obetiam násilia

O financie z rezervy predsedu vlády vyčlenené na pomoc centrám pre obete domáceho násilia sa uchádzalo celkovo 43 žiadateľov, z toho 38 oprávnených, spĺňajúcich stanovené podmienky. Väčšina z pridelených 1,45 milióna eur je už vyplatená, uviedla pre TASR hovorkyňa premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) Ľubica Janíková.
      „Úrad vlády teda dokázal vyhovieť všetkým žiadateľom, ktorí spĺňali podmienky na poskytnutie dotácie,“ skonštatovala hovorkyňa. Ako pripomenula, premiér vyčlenil na pomoc obetiam celkovo tri milióny eur. Sumu vyčíslili v spolupráci s ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré sčasti zariadenia poskytujúce pomoc obetiam domáceho násilia financuje a má prehľad o poskytovaných službách a potrebách zariadení.
      Výzvu vyhlásil Úrad vlády SR v apríli tohto roka. Ako vtedy vysvetlil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina), prostredníctvom rezervy sa vykryla „diera“ vo financovaní tzv. bezpečných domovov.
      Pobytové centrá mohli získať na osobu 370 eur mesačne. Ambulantné služby a zariadenia poskytujúce poradenské služby podporili desiatimi eurami na hodinu. O pomoc mohli požiadať občianske združenia, neziskové organizácie, cirkvi a ďalšie právnické osoby, ktoré poskytujú služby na pomoc obetiam domáceho násilia a ich deťom.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články