15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Vzbura v Topoľčanoch! Tamojšie fitko aj napriek čiernej farbe okresu chce zostať otvorené

Okres Topoľčany sa vyfarbil na čierno, a tak aj v ňom panujú v prevádzkach, ako sú posilňovne, prísne protipandemické opatrenia. Jedna z nich sa však vzbúrila a dáva na známosť, že oni otvorení budú.

Vzbura v Topoľčanoch! Tamojšie fitko aj napriek čiernej farbe okresu chce zostať otvorené

Covid automat zatvára jednu prevádzku za druhou. Teda len v okresoch, ktoré sa sfarbili na čierno. Také sú už aj Topoľčany. No a keďže Covid automat má len odporúčací charakter, rozhodla sa jedna prevádzka vzoprieť a svoje dvere nechá pre posilňovania chtivých ľudí otvorené. Informuje tak na svojom profile 365 Gym Topoľčany. A v jeho kroku ho podporuje aj Únia fitness centier Slovenska.

Podľa ministra zdravotníctva ma Covid automat iba odporúčací charakter

„Covid automat nás zaradil do čiernej farby a mali by sme uzavrieť naše fitness centrum. Nakoľko Covid automat nemá právnu záväznosť ostávame OTVORENÍ. Tešíme sa na Vás a vítame Vás vo Voľnej zóne,“ píše v úvode statusu fitko, podľa ktorého na tlačovej konferencii 14. októbra 2021 sa minister zdravotníctva jasne vyjadril, že Covid automat „má odporúčací charakter“, čiže nemá nijakú právnu záväznosť. „A teda žiadneho občana, ani žiadnu obchodnú prevádzku nezaväzuje k jeho dodržiavaniu,“ dodáva topoľčianske fitko, ktoré vzápätí uvádza niekoľko faktov.

https://www.nitranoviny.sk/fitnescentra-a-wellness-budu-obmedzene-uz-od-zelenej-fazy/

„Občanov zaväzujú k povinnosti právne normy, podľa Ústavy Slovenskej republiky, čl. 13.,ods. 1 sú to nasledovné normy: povinnosti možno ukladať:

a) zákonom, alebo na základe zákona, v jeho medziach a pri zachovaní základných práv a slobôd

b) medzinárodnou zmluvou podľa čl. 7, ods. 4, ktorá priamo zakladá práva a povinnosti fyzických osôb alebo právnických osôb, alebo c) nariadením vlády podľa čl. 120, ods. 2.“ Ani jednu z týchto ústavou stanovených okruhov tvorenia povinností pre občanov teda podľa majiteľov fitnesscentra Covid automat nespĺňa, a dokonca bol schválený iba uznesením vlády, ktoré nie je nariadenie vlády. „Samozrejme, zatvoriť prevádzku bez akejkoľvek pomocí štátu je nonsens…,“ dodávajú „žochári“ na koniec svojho statusu.

https://www.nitranoviny.sk/heredos-covid-automat-ma-iba-odporucaci-charakter-je-diskriminacny-a-preto-je-ho-treba-zrusit/

Únia fitness centier s fitkom súhlasí, čo povedia hygienici a polícia?

Za nimi stojí aj Únia fitness centier Slovenska. „Takto sa to robí. Keby sa spojili viaceré fitness centrá, bol by obmedzeniam koniec. Zdôrazňujeme!!!! Fitness Centra za 100% straty tržieb a najdlhší lockdown nedostali žiadnu štátnu pomoc. Premiér Heger ju prisľúbil, rovnako ako minister hospodárstva, no nikdy takmer 2000 prevádzkam nič nedali,“ píše v statuse únia. Uvidíme teda, čo sa bude v Topoľčanoch diať, pretože za porušenie protiepidemických opatrení môže udeliť polícia v blokovom konaní pokutu do 1000 eur a v správnom konaní sa môže sankcia vyšplhať až do výšku 1659 eur.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články