21.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

GP: Vyšetrovanie v súvislosti s manažmentom pandémie pokračuje

Vyšetrovanie v súvislosti s manažmentom pandémie pokračuje. Vyplýva to z vyjadrenia hovorkyne Generálnej prokuratúry SR Zuzany Drobovej pre TASR.

„Vyšetrovanie vo veci vykonáva prokurátor Generálnej prokuratúry SR. V súčasnej dobe sa vo veci zadovažujú listinné dôkazy a realizujú výsluchy svedkov. Ďalšie podrobnosti nie je možné za súčasného stavu konania poskytovať,“ povedala Drobová. Prokurátor GP SR začal v januári trestné stíhanie pre marenie úlohy verejným činiteľom a všeobecné ohrozenie pri manažmente pandémie COVID-19, ktorý mohol spôsobiť neodôvodnene zvýšenú úmrtnosť.

Na zlyhania manažmentu počas pandémie poukazuje aj aktuálna petícia Mali ešte žiť, ktorú doteraz podpísalo takmer 10.000 ľudí. V najbližších týždňoch chcú jej iniciátori pripraviť podnety na GP SR, Najvyšší kontrolný úrad SR aj Protimonopolný úrad SR, ktorých cieľom je preveriť postup a rozhodnutia viacerých štátnych inštitúcií počas pandémie.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x