28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Vyrúbané topole? Keď som si pozrel to porezané drevo, bolo zdravé, píše Anton KUŠŠ

Keďže sa k výrubu topoľov pri rieke Nitra vyjadril hádam už každý, skúsim teda aj ja, aby mi potom snáď niekto nevyčítal, že som ignorant, komentuje na fb Anton Kušš, predseda OZ Stráž prírody Ponitrie, a pokračuje.

Vyrúbané topole? Keď som si pozrel to porezané drevo, bolo zdravé, píše Anton KUŠŠ
foto: Patrícia Pospechová Prešinská

Vzniknutej situácie okolo zabitého chlapca mi je ako človeku veľmi ľúto … Bola však dôsledkom ľudskej blbosti a nie vinou stromu.

Tvrdý odkaz z Pyramídy: Ehm…Milí turisti ……… TAKTO NIEEEE

Samozrejme, každý hneď začal obviňovať každého, čoho dôsledkom bolo zrejme to, že sa niekto naštval a povedal si, že ich teda vyrúbem všetky a bude pokoj. Preložené do slovenčiny: Tu máte, na.

Je to síce len hypotetická úvaha a ja nie som dendrológ, ale keď som si pozrel to porezané drevo, bolo zdravé. Žiadna hniloba, ani dutiny … Samozrejme som nevidel všetky, ale 95 percent z toho bolo zdravé… Takže neviem.

Vyrúbané topole? Keď som si pozrel to porezané drevo, bolo zdravé, píše Anton KUŠŠ
Zdroj: fb Stráž prírody Ponitrie

A teraz plynulo, jag sa hovorí, že nadviažem … Ako mnoho z vás vie, žijem de facto už cez 10 rokov v lese a to, že tam nevidíte mňa neznamená, že ja nevidím vás. Za naozaj silného vetra a v noci sa tu potulujú nesmrteľní, mysliac si, že keď majú mobil a internet, nemôže sa im nič stať. Ak by sa dívali okolo seba a vnímali to, čo vidia, videli by zdravé stromy a konáre popadané na zemi.

Anton Kušš, predseda OZ Stráž prírody Ponitrie, poslal odkaz Zsoltovi Simonovi!

Ak… Ak jedného dňa sa to stane, to tu niekoho zabije, vyrúbeme celý Zobor, aby tu bolo bezpečne? Z tu prítomných debát mi toto riešenie pripadá celkom logické.

Ku každému vývratu cez cestu idem vždy zo strachom, že spod neho bude trčať funkčné prádlo, palice z Lidla alebo kormáň elektrickej šaragle.

Preto by som vás rád poprosil o dve veci :

1: Ak sa rozhodnete umrieť, je to výsostne vaša vec, ale urobte to, prosím, tak, aby som toho nebol účastný, mám vás ako ľudí rád a v podstate rešpektujem vaše rozhodnutia, ale pri všetkých naozaj byť nemusím,

2: A to je tá ťažšia časť, ak si prepnete mozog z demokracie amerického typu na mód zdravý rozum, uvidíte, že svet sa hneď stane krajším miestom a možno si rozmyslíte aj to umieranie …

Áno, ja viem, že p. prezidentka síce povedala, že na Slovensku sa toho báť nemusíme, ale aj tak, hlavne teda bod dva pamätajte.

Vyrúbané topole? Keď som si pozrel to porezané drevo, bolo zdravé, píše Anton KUŠŠ
foto: Patrícia Pospechová Prešinská

S pozdravom Volte precedu: Anton Kušš, predseda OZ Stráž prírody Ponitrie

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články