24.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Vráble: Pripravujú projekt na rekonštrukciu materskej školy na sídlisku Lúky

Mesto Vráble pripravuje projekt na rekonštrukciu materskej školy (MŠ) na sídlisku Lúky. Jeho cieľom je predovšetkým zateplenie objektu škôlky.
      

Radnica chce na projekt s celkovými nákladmi viac ako 320.000 eur získať dotáciu z Environmentálneho fondu. O rekonštrukcii a vyčlenení takmer 16.000 eur na jeho spolufinancovanie budú ešte rozhodovať mestskí poslanci na svojom zasadnutí koncom januára.

Podľa magistrátu je základným cieľom zlepšenie energetickej hospodárnosti budovy materskej školy. „Projekt navrhuje zateplenie obvodového plášťa a strešnej konštrukcie tepelnou izoláciou. Tým dôjde k odstráneniu funkčných porúch, k zníženiu energetickej náročnosti budovy a efektívnejšiemu využitiu zdroja tepla,“ uviedol mestský úrad.

Po ukončení stavebných prác bude MŠ na sídlisku Lúky zaradená do vyššej energetickej triedy. „Realizáciou projektu sa nezabezpečí iba zníženie emisií, ale dosiahne sa aj zvýšenie výhrevnosti budovy. Zároveň sa znížia energetické straty, ktoré vznikali fyzickým opotrebením budovy, čím zároveň poklesnú aj výdavky spojené s vykurovaním,“ konštatuje radnica.

Zdroj: TASR

Foto: mapio.net NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články