26.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Vráble: Mesto zrekonštruovalo pomník obetiam druhej svetovej vojny

Mesto Vráble zrekonštruovalo pomník obetiam II. svetovej vojny. Celkové náklady na rekonštrukciu pomníka dosiahli 14.400 eur. Dotácia z Úradu vlády SR predstavovala 9800 eur, vlastné zdroje mesta boli 4600 eur, informovala radnica.  

Opravou a údržbou pamätníka padlým vojakom v druhej svetovej vojne vo Vrábľoch chce samospráva zvýšiť všeobecné národné povedomie o boji proti fašizmu a problematike extrémizmu. Pamätník v centre mesta bol v nevyhovujúcom technickom stave, zničený vplyvom poveternostných podmienok, vlhkosti a opotrebovania, uviedla projektová manažérka mestského úradu Diana Kubíčková.

Opravou a údržbou sa dosiahlo očistenie povrchu obkladového kameňa od hrubých nečistôt, vyspravili sa špáry, bola odstránená machová vrstva zo základového kameňa, zdemontované poškodené časti obkladu a schodiskového stupňa, vyrovnaný podkladový betón.

Zdroj: TASR

Foto: mapio.net NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články