3.2 C
Nitra
streda, 1 decembra, 2021

Vo firme v Šuranoch našli policajti 19 cudzincov pri nelegálnej práci

Niektorí majitelia firiem sú v nelegálnom zamestnávaní cudzincov nepoučiteľní. Policajti spolu s Inšpektorátom práce odhalili nelegálne zamestnávanie cudzích štátnych príslušníkov v jednej z firiem v Šuranoch.

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/4480155208681333

Cudzineckí policajti sa v jednej z firiem Šuranoch zamerali na kontrolu nelegálnej práce a boli úspešní. Ako píše polícia v statuse na sociálnej sieti pri kontrole bolo zadržaných celkovo 22 cudzincov, z ktorých napokon po vypočutí 19 zo Slovenska vyhostili.

Traja zo zadržaných vraj žiadnu nelegálnu prácu nevykonávali

Ako informuje polícia vo svojom profile cudzineckí policajti vykonali spolu s pracovníkmi Inšpektorátu práce Nitra a pracovníkmi ÚPSVaR Nové Zámky kontrolu zamestnávania v jednej z firiem v Šuranoch. „Pri kontrole bolo zistených viacero prípadov nelegálnej práce. Z uvedeného dôvodu OCP PZ Nové Zámky pristúpilo k predvedeniu 22 cudzincov podľa § 79 zákona o pobyte cudzincov v súvislosti s konaním o ich administratívneho vyhostenia z územia Slovenskej republiky,“ uvádza v statuse polícia a dodáva, že predvedených bolo 7 štátnych príslušníkov Srbska, 11 Ukrajincov, 2 ľudí Bosny a Hercegoviny a 2 z Gruzínska.

Vo firme v Šuranoch našli policajti 19 cudzincov pri nelegálnej práci

„Za nelegálnu prácu boli 19 cudzincom vydané rozhodnutia o administratívnom vyhostení so zákazom vstupu na územie Slovenskej republiky a na územie všetkých členských štátov na dobu jedného roka a bola im určená 30 dňová lehota na vycestovanie, konštatuje polícia, podľa ktorej traja cudzinci boli prepustení po preverení pracovníkmi Inšpektorátu práce Nitra a následnom vypočutí bez vydania rozhodnutia o administratívnom vyhostení, pretože inšpektormi práce bolo po spísaní zápisníc o podaní informácií zistené, že výkon závislej práce pre kontrolovaný subjekt nebol preukázaný.

Foto: Cudzineckí policajti spolu s Inšpektorátom práce našli v Šuranoch 19 cudzincov pri výkone nelegálnej práce. Zdroj: FB / Polícia SR

Jozef Uhlárik

Prečítajte si tiež

Najnovšie články