26.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Veľký Meder: Do konca budúceho roka chce mesto obnoviť futbalový štadión

Mesto Veľký Meder pri Dunajskej Strede chce do konca roka 2024 zmodernizovať tribúnu futbalového štadióna. Verejnou súťažou hľadá dodávateľa na realizáciu 384 miest na sedenie a zníženie energetickej náročnosti hospodárskej budovy. Počíta s výškou nákladov 449.224 eur bez DPH, uvádza to vo vestníku verejného obstarávania.

Tribúna na veľkomederskom futbalovom štadióne má sedenie na laviciach, ktoré už nevyhovuje požiadavkám doby a je v zlom technickom stave. Obnova počíta s vybudovaním samostatných sedačiek vrátane novej nosnej konštrukcie z oceľových prvkov so zábradlím a schodiskami. Hospodárska budova slúži ako zázemie pre miestny futbalový klub.

Projekt zahŕňa zateplenie a stavebné úpravy na zlepšenie energetických parametrov obvodových konštrukcií a zníženie energetickej náročnosti objektu. Prostriedky na realizáciu získalo mesto z európskych zdrojov prostredníctvom programu Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry Fondu na podporu športu a bude sa spolupodieľať financiami z vlastného rozpočtu.

Záujemcovia o realizáciu sa môžu prihlásiť do 16. mája, o víťazovi rozhodne cenová ponuka.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x