23.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

V utorok 7.9. v Hideparku: Premietanie víťazného filmu LUX Award Kolektív

V utorok 7. septembra sa v Hideparku Nitra uskutoční premietanie víťazného filmu LUX Award Kolektív spojené s workshopom o mediálnej gramotnosti a debatou zameranou na investigatívnu žurnalistiku. Podujatie, ktoré organizuje Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, prinesie spojenie filmového zážitku a zaujímavých informácií.

V utorok 7.9. v Hideparku: Premietanie víťazného filmu LUX Award Kolektív

Program podujatia

19:15 – workshop pod názvom FANTOMAS od Zvoľ si info o tom, ako bezpečne brázdiť vlnami internetu a orientovať sa v obrovskom množstve zdrojov, médií a článkov

20:00 – premietanie víťazného filmu LUX Award Kolektív

Po projekcii (cca 22:15) – debata o investigatívnej žurnalistike s Andreou Chlebcovou Hečkovou, vedúcou Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, a zástupcom portálu aktuality.sk

Film Kolektív je víťazom filmovej ceny LUX Audienace Award, ktorú každoročne udeľuje Európsky parlament. V roku 2015 si požiar v bukureštskom klube Colectiv vyžiadal 27 mŕtvych a 180 zranených. Čoskoro začnú v nemocniciach umierať ďalšie popálené obete na zranenia, ktoré neboli považované za život ohrozujúce. Potom dajú lekári echo tímu investigatívnych novinárov a následne už jedno odhalenie strieda druhé. Reportéri odkryjú obrovské podvody v rumunskom systéme zdravotnej starostlivosti. Nový minister zdravotníctva po svojom vymenovaní necháva nahliadnuť pod pokrievku nielen svojho úsilia o reformu skorumpovaného systému, ale aj prekážok, ktorým je nútený čeliť. Dokument KOLEKTÍV sleduje novinárov, informátorov, obete požiaru a vládnych úradníkov. Ponúka nekompromisný pohľad na vplyv investigatívnej žurnalistiky v tej najlepšej podobe.

Rumunsko, Luxembursko, 2019, 109 min
Réžia Alexander Nanau


YouTube video

zdroj: Natalie Šťastná EP

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články