23.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

V Trenčíne budú vyrábať nákladné vozidlá Tatra

Druhý najstarší výrobca nákladných vozidiel na svete sa po rokoch vrátil na Považie. V Trenčíne bude vyrábať nákladné vozidlá Tatra, určené najmä pre ozbrojené sily. TASR o tom v sobotu informoval Richard Kováč, ktorý sa stará o komunikáciu výrobcu s médiami.
      Ako dodal, v trenčianskej továrni sa bude vyrábať nákladný automobil Tatra Tactic. „Nákladné Tatry sú nielen u nás, ale aj v zahraničí právom považované za legendy, a to najmä kvôli unikátne riešenému podvozku. Ten má vysokú priechodnosť terénom, zároveň je veľmi odolný, čo oceňujú nielen armádne zložky, ale napríklad aj záchranári,“ uviedol generálny riaditeľ Tatra Defence Slovakia Michal Baláž.
      V Trenčíne sa bude vyrábať nákladné vozidlo Tatra Tactic 6×6 či univerzálne štvorkolesové vozidlo na platforme 4×4. „Naše Tatry spĺňajú prísne štandardy NATO, vyhovujú tiež potrebám slovenských ozbrojených síl a umožňujú tak efektívne nasadenie ako v misiách NATO, OSN, tak aj pri vnútornej ochrane štátu či domácom krízovom manažmente,” podotkol Baláž.
      Podľa Kováča zdražovanie materiálov by plány výrobcu nemali ohroziť. „Vývoj na trhu pozorne sledujeme, rozvoj Tatry však spomalený nebude, práve naopak. Záujem o Tatry je vysoký, práve preto rozširujeme výrobu aj na Slovensku,“ ukončil riaditeľ.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články